Results 27th Olympic Games AUSTRALIA Sydney, AUSTRALIA 22 SEP 2000 - 01 OCT 2000

29 SEP 2000 08:00

POS ATHLETE COUNTRY MARK
Details 1 Robert Korzeniowski POLPOL 3:42:22
15km
1:08:05
20km
1:30:00
30km
2:13:30
35km
2:35:03
40km
2:56:28
45km
3:18:39
Details 2 Aigars Fadejevs LATLAT 3:43:40
Details 3 Joel Sánchez MEXMEX 3:44:36 PB
Details 4 Valentí Massana ESPESP 3:46:01
Details 5 Nikolay Matyukhin RUSRUS 3:46:37
Details 6 Nathan Deakes AUSAUS 3:47:29 PB
Details 7 Miguel Ángel Rodríguez MEXMEX 3:48:12
5km
23:24
Details 8 Roman Magdziarczyk POLPOL 3:48:17 PB
Details 9 Modris Liepinš LATLAT 3:48:36 SB
Details 10 Yongjian Yang CHNCHN 3:48:42 PB
Details 11 Aleksandar Rakovic SCGSCG 3:49:16 SB
Details 12 Jesús Ángel García ESPESP 3:49:31
10km
45:52
Details 13 Yinhang Wang CHNCHN 3:50:19 PB
Details 14 Denis Langlois FRAFRA 3:52:56
Details 15 Sergey Korepanov KAZKAZ 3:53:30
Details 16 Miloš Holuša CZECZE 3:53:48 SB
Details 17 Peter Tichý SVKSVK 3:54:47
Details 18 Craig Barrett NZLNZL 3:55:53
Details 19 Mike Trautmann GERGER 3:56:19
Details 20 Štefan Malík SVKSVK 3:56:44 SB
Details 21 Denis Trautmann GERGER 3:58:14
Details 22 Curt Clausen USAUSA 3:58:39
Details 23 Peter Korcok SVKSVK 3:58:46
Details 24 Mikel Odriozola ESPESP 3:59:50
Details 25 Valeriy Borissov KAZKAZ 4:01:11
Details 26 Vladimir Potemin RUSRUS 4:02:38
Details 27 Dion Russell AUSAUS 4:02:50
Details 28 Phillip Dunn USAUSA 4:03:05 SB
Details 29 Sylvain Caudron FRAFRA 4:03:22
Details 30 Daugvinas Zujus LTULTU 4:06:04
Details 31 Andrew Hermann USAUSA 4:07:18
Details 32 Oleksiy Shelest UKRUKR 4:07:39
Details 33 Pedro Martins PORPOR 4:08:13
Details 34 Duane Cousins AUSAUS 4:10:43
Details 35 Ugis Bruvelis LATLAT 4:11:41
Details 36 Fumio Imamura JPNJPN 4:13:28
Details 37 Gyula Dudás HUNHUN 4:17:55
Details 38 Jamie Costin IRLIRL 4:24:22
Details 39 Christopher Maddocks GBRGBR 4:52:12
Details Valentin Kononen FINFIN DQ
25km
1:51:47
Details Arturo Huerta CANCAN DQ
Details Viktar Ginko BLRBLR DQ
Details Zoltán Czukor HUNHUN DQ
Details Germán Sánchez MEXMEX DQ
Details Tim Berrett CANCAN DQ
Details Akihiko Koike JPNJPN DQ
Details Fedosei Ciumacenco MDAMDA DQ
Details Robert Ihly GERGER DNF
Details Spirídon Kastánis GREGRE DNF
Details Giovanni Perricelli ITAITA DNF
Details Tomasz Lipiec POLPOL DNF
Details Ivano Brugnetti ITAITA DNF
Details Valeriy Spitsyn RUSRUS DNF
Details Theódoros Stamatópoulos GREGRE DNF
Details Arturo Di Mezza ITAITA DNF
Details René Piller FRAFRA DNF