Close

IAAF WORLD ATHLETICS SERIES

ONE-DAY MEETING CIRCUITS

IAAF LABELS

IAAF CHALLENGES

IAAF PERMIT

OLYMPIC GAMES

GEOGRAPHIC

DATE FROM

TO
OR
0 RESULTS
Find Results

03 OCT 1999 09:45

POS BIB ATHLETE COUNTRY MARK
Details 1 73 Paul Tergat KENKEN 1:01:50
5km
14:48 12
10km
29:36 4
15km
44:12 7
Details 2 102 Hendrick Ramaala RSARSA 1:01:50
5km
14:46 3
10km
29:36 3
15km
44:13 13
Details 3 44 Tesfaye Jifar ETHETH 1:01:51
10km
29:39 11
15km
44:13 14
Details 4 46 Abdellah Béhar FRAFRA 1:01:53
15km
44:13 15
Details 5 96 Eduardo Henriques PORPOR 1:01:53
5km
14:50 24
10km
29:37 7
15km
44:11 4
Details 6 99 Abner Chipu RSARSA 1:01:54
5km
14:48 13
15km
44:10 2
Details 7 75 Laban Chege Kipkemboi KENKEN 1:01:54
5km
14:47 9
10km
29:37 6
15km
44:11 5
Details 8 41 Tesfaye Tola ETHETH 1:01:56
5km
14:48 14
10km
29:38 9
15km
44:11 6
Details 9 42 Fekadu Degefu ETHETH 1:02:16
5km
14:46 4
15km
44:12 8
Details 10 101 Mluleki Nobanda RSARSA 1:02:17
5km
14:46 5
10km
29:35 2
15km
44:10 1
Details 11 77 Sammy Kipchoge Korir KENKEN 1:02:19
5km
14:48 11
10km
29:35 1
15km
44:11 3
Details 12 103 Gert Thys RSARSA 1:02:24
5km
14:50 28
15km
44:13 16
Details 13 87 Kamiel Maase NEDNED 1:02:33
5km
14:49 17
15km
44:12 9
Details 14 68 Toshiyuki Hayata JPNJPN 1:02:35
5km
14:48 10
15km
44:13 17
Details 15 118 Phaustin Baha Sulle TANTAN 1:02:41
5km
14:46 6
15km
44:12 10
Details 16 43 Gebremedhen Gebremariam ETHETH 1:02:46
15km
44:13 18
Details 17 76 Philip Rugut KENKEN 1:02:59
5km
14:47 7
15km
44:13 19
Details 18 62 Rachid Berradi ITAITA 1:03:03
15km
44:12 11
Details 19 48 Larbi Zeroual FRAFRA 1:03:05
5km
14:49 16
15km
44:13 20
Details 20 97 Alberto Chaíça PORPOR 1:03:08
5km
14:50 26
10km
29:40 15
15km
44:14 24
Details 21 69 Toshiaki Tezuka JPNJPN 1:03:20
5km
14:51 29
10km
29:40 14
15km
44:15 31
Details 22 40 Araya Berhane ETHETH 1:03:24
15km
44:14 21
Details 23 71 Shigeru Aburaya JPNJPN 1:03:26
5km
14:49 18
15km
44:14 26
Details 24 4 Rachid Ziar ALGALG 1:03:32
15km
44:12 12
Details 25 35 Teodoro Cuñado ESPESP 1:03:33
5km
14:45 1
15km
44:14 23
Details 26 36 Javier Caballero ESPESP 1:03:39
5km
14:49 21
15km
44:15 29
Details 27 47 Mohamed Serbouti FRAFRA 1:03:41
5km
14:50 25
10km
29:38 10
15km
44:16 32
Details 28 124 Jafred Lorone UGAUGA 1:03:44
5km
15:26 79
15km
44:15 28
Details 29 95 José Ramos PORPOR 1:03:49
5km
14:50 27
15km
44:15 27
Details 30 72 Tsuyoshi Ogata JPNJPN 1:03:50
5km
14:50 22
15km
44:15 30
Details 31 45 Antonio Martins FRAFRA 1:03:55
5km
14:51 30
10km
29:39 13
15km
44:17 34
Details 32 117 Jumanne Tluway TANTAN 1:03:57
5km
14:49 19
15km
44:14 25
Details 33 33 Antonio Serrano ESPESP 1:03:58
5km
14:51 31
15km
44:17 37
Details 34 49 Abdelhakim Bagy FRAFRA 1:03:58
5km
14:52 36
15km
44:17 35
Details 35 9 Koen Allaert BELBEL 1:04:00
5km
14:52 37
15km
44:18 40
Details 36 65 Giacomo Leone ITAITA 1:04:00
5km
14:51 34
15km
44:18 38
Details 37 66 Roberto Barbi ITAITA 1:04:02
5km
14:51 32
15km
44:17 36
Details 38 89 Aiduna Aitnafa NEDNED 1:04:02
5km
14:50 23
15km
44:16 33
Details 39 81 Said Boumhandi MARMAR 1:04:10
5km
14:48 15
10km
29:37 8
15km
44:14 22
Details 40 52 Mark Steinle GBRGBR 1:04:11
5km
14:51 35
15km
44:18 39
Details 41 129 Scott Larson USAUSA 1:04:14
5km
14:52 40
15km
44:37 42
Details 42 83 Alejandro Cuahtepitzi MEXMEX 1:04:32
5km
14:51 33
15km
44:21 41
Details 43 98 José Dias PORPOR 1:04:32
5km
14:52 39
15km
44:38 43
Details 44 10 Christian Nemeth BELBEL 1:04:42
5km
15:07 64
15km
44:40 46
Details 45 14 Uladzimir Tzyamchyk BLRBLR 1:04:44
5km
15:08 65
15km
44:43 48
Details 46 127 John Sence USAUSA 1:04:55
5km
14:58 56
15km
44:40 45
Details 47 8 Kim Gillard AUSAUS 1:05:04
5km
15:00 58
15km
44:43 47
Details 48 88 Marco Gielen NEDNED 1:05:08
5km
14:59 57
15km
44:50 49
Details 49 94 António Salvador PORPOR 1:05:11
5km
14:58 55
15km
44:38 44
Details 50 130 Kevin Odione USAUSA 1:05:19
5km
14:56 51
15km
45:05 53
Details 51 1 Amar Dehbi ALGALG 1:05:19
5km
15:06 61
15km
44:58 51
Details 52 63 Sebastiano Mazzara ITAITA 1:05:20
5km
14:57 54
15km
45:05 55
Details 53 58 Sebastian Bürklein GERGER 1:05:21
5km
15:06 63
15km
45:01 52
Details 54 28 Ahmed Abdel El Mangoud EGYEGY 1:05:34
5km
15:11 68
15km
45:12 59
Details 55 37 Pavel Loskutov ESTEST 1:05:45
5km
15:28 85
15km
45:35 66
Details 56 2 Rachid Boulenouar ALGALG 1:05:47
5km
14:52 41
15km
45:09 56
Details 57 84 Miguel Leon MEXMEX 1:05:47
5km
14:52 38
15km
44:50 50
Details 58 51 Nicholas Jones GBRGBR 1:05:57
5km
15:17 77
15km
45:23 61
Details 59 20 Drago Paripovic CROCRO 1:05:58
5km
15:36 88
15km
45:34 63
Details 60 11 Stephan Rousseau BELBEL 1:06:10
5km
14:45 2
15km
45:10 57
Details 61 15 Delmir Alves Dos Santos BRABRA 1:06:13
5km
15:09 66
15km
45:34 64
Details 62 53 David Taylor GBRGBR 1:06:13
5km
15:56 99
15km
46:32 81
Details 63 105 Alphonse Munyeshyaka RWARWA 1:06:21
5km
14:52 42
15km
45:20 60
Details 64 70 Masayuki Kobayashi JPNJPN 1:06:26
5km
15:06 62
15km
45:05 54
Details 65 137 Borislav Devic SCGSCG 1:06:32
5km
15:18 78
15km
45:35 65
Details 66 125 Francis Yiga UGAUGA 1:06:47
5km
14:56 52
15km
45:11 58
Details 67 34 Oscar Fernández ESPESP 1:06:50
5km
14:53 45
15km
46:06 74
Details 68 31 El-Fouly Mostafa Salem Soliman EGYEGY 1:06:50
5km
15:13 71
15km
45:36 68
Details 69 12 Zaryslau Hapeyenka BLRBLR 1:06:52
5km
15:15 75
15km
45:43 70
Details 70 57 Christian Fischer GERGER 1:06:54
5km
14:53 43
15km
45:24 62
Details 71 115 Sipho Dlamini SWZSWZ 1:06:59
15km
46:10 77
Details 72 112 Ján Krizák SVKSVK 1:07:00
5km
15:30 86
15km
46:09 76
Details 73 39 Toomas Tarm ESTEST 1:07:08
5km
15:28 83
15km
46:32 80
Details 74 80 Ali Awad LIBLIB 1:07:10
5km
15:10 67
15km
45:35 67
Details 75 29 Abdel El Saman EGYEGY 1:07:17
5km
15:13 72
15km
45:42 69
Details 76 93 Leszek Lewandowski POLPOL 1:07:25
5km
14:54 46
15km
45:54 71
Details 77 38 Margus Pirksaar ESTEST 1:07:32
5km
15:36 89
15km
46:23 79
Details 78 24 Pavel Faschingbauer CZECZE 1:07:39
5km
14:53 44
15km
46:09 75
Details 79 113 Isaiah Dlamini SWZSWZ 1:07:42
5km
15:38 92
15km
46:34 82
Details 80 56 Oliver Mintzlaff GERGER 1:07:42
5km
15:14 73
15km
46:11 78
Details 81 114 Lucky Bhembe SWZSWZ 1:07:44
5km
15:14 74
15km
47:01 90
Details 82 60 Vasílios Zabélis GREGRE 1:07:47
5km
16:25 105
15km
47:00 89
Details 83 50 Glynn Tromans GBRGBR 1:07:49
5km
15:31 87
15km
45:54 72
Details 84 126 Jeffrey Campbell USAUSA 1:07:50
5km
15:15 76
15km
46:03 73
Details 85 123 Job Sikoria UGAUGA 1:08:30
5km
15:12 70
15km
46:55 86
Details 86 59 Michael Fietz GERGER 1:08:33
5km
15:28 84
15km
46:59 88
Details 87 85 Francisco Bautista MEXMEX 1:08:38
5km
14:57 53
15km
46:46 85
Details 88 120 Sokhibdjon Sharipov TJKTJK 1:08:50
5km
15:52 97
15km
47:10 94
Details 89 104 Gabriel Mazimpaka RWARWA 1:08:51
5km
15:27 82
15km
47:07 92
Details 90 21 Nedeljko Ravic CROCRO 1:08:55
5km
15:46 94
15km
47:07 91
Details 91 23 Antonio Carlos Zeferino CPVCPV 1:09:05
5km
15:27 81
15km
46:58 87
Details 92 108 Seif Eldin El Nur SUDSUD 1:09:10
5km
15:27 80
15km
46:44 84
Details 93 109 Joseph Sterlino SUDSUD 1:09:27
5km
15:45 93
15km
47:08 93
Details 94 100 Shadrack Hoff RSARSA 1:09:44
5km
15:01 59
15km
46:44 83
Details 95 19 Roy Vargas CRCCRC 1:10:02
5km
15:37 90
15km
47:22 97
Details 96 5 Ahmed Boulahia ALGALG 1:10:07
5km
16:07 100
15km
47:30 98
Details 97 138 Ramiz Taipi SCGSCG 1:10:11
5km
15:52 96
15km
47:22 96
Details 98 134 Mohammed Al-Khawlani YEMYEM 1:10:11
5km
15:49 95
15km
47:34 99
Details 99 13 Uladzimir Tanchynski BLRBLR 1:10:12
5km
15:38 91
15km
47:10 95
Details 100 22 Ivica Škopac CROCRO 1:10:13
5km
15:56 98
15km
47:36 100
Details 101 26 Miguel Romero ECUECU 1:13:19
5km
16:25 104
15km
47:45 102
Details 102 79 Hussein Awadah LIBLIB 1:13:35
5km
16:07 101
15km
47:40 101
Details 103 91 Ihab Salama Abdellah PLEPLE 1:13:41
5km
14:55 49
15km
47:57 106
Details 104 78 Omar Abed Al Latif LIBLIB 1:14:05
5km
14:54 48
15km
47:49 103
Details 105 128 Weldon Johnson USAUSA 1:14:58
5km
16:14 102
15km
47:49 104
Details 106 86 Frederick Baldacchino MLTMLT 1:14:58
5km
17:10 108
15km
47:58 107
Details 107 136 Khaled Al-Atashi YEMYEM 1:15:40
5km
14:54 47
15km
47:54 105
Details 108 131 Vasiliy Andreyev UZBUZB 1:16:35
5km
17:11 109
15km
48:05 108
Details 109 90 Abdal Salam Aldabaji PLEPLE 1:18:48
5km
16:42 106
15km
48:06 109
Details 111 Ali Mohamad SUDSUD DNF
5km
14:55 50
Details 116 John Nada Saya TANTAN DNF
10km
29:39 12
Details 16 Geraldo de Assis BRABRA DNF
5km
15:01 60
Details 74 Shem Kororia KENKEN DNF
5km
14:47 8
Details 67 Michele Gamba ITAITA DNF
Details 17 Luíz Antônio dos Santos BRABRA DNF
5km
16:45 107
Details 18 Daniel Ferreira BRABRA DNF
5km
15:12 69
10km
29:36 5
Details 7 Kamal Kohil ALGALG DNF
5km
14:49 20
Details 132 Evgeniy Nujdin UZBUZB DNF
Details 135 Esmail Ali Hamood Al-Dawla YEMYEM DNF
5km
16:25 103
Details 27 Silvio Guerra ECUECU DNS
Details 25 Nestor Jarni ECUECU DNS
Details 30 Ahmed Aly Aly EGYEGY DNS
Details 32 Wael Anwar Adan EGYEGY DNS
Details 54 José Luis Ebatela Nvó GEQGEQ DNS
Details 55 Diosdado Edjang Ndemesogo GEQGEQ DNS
Details 119 Sergey Zabavski TJKTJK DNS
Details 121 Joseph Nsubuga UGAUGA DNS
Details 110 Santino Diang SUDSUD DNS
Details 106 Gabriel Ndour SENSEN DNS
Details 107 Malick Seck SENSEN DNS
Details 139 Medson Chibwe ZAMZAM DNS
Details 140 Vincent Hatuleke ZAMZAM DNS
Details 141 Sam Mfula Mwape ZAMZAM DNS
Details 92 Mohammed S.A. Salama PLEPLE DNS