Close

IAAF WORLD ATHLETICS SERIES

ONE-DAY MEETING CIRCUITS

IAAF LABELS

IAAF CHALLENGES

IAAF PERMIT

OLYMPIC GAMES

GEOGRAPHIC

DATE FROM

TO
OR
0 RESULTS
Find Results

03 OCT 2004 09:20

POS BIB ATHLETE COUNTRY MARK
Details 1 6 Yingjie Sun CHNCHN 1:08:40 NR
5km
16:25 5
10km
32:09 1
15km
48:37 1
Details 2 37 Lydia Cheromei KENKEN 1:09:00 PB
5km
16:24 3
10km
32:15 2
15km
48:38 2
Details 3 53 Constantina Dita ROUROU 1:09:07
5km
16:24 2
10km
32:20 3
15km
48:48 3
Details 4 26 Sonia O'Sullivan IRLIRL 1:10:33
5km
16:25 7
10km
32:59 7
15km
49:50 4
Details 5 33 Yuki Saito JPNJPN 1:11:05
5km
16:25 8
10km
33:20 9
15km
50:32 8
Details 6 13 Eyerusalem Kuma ETHETH 1:11:07
5km
16:25 9
10km
32:59 6
15km
50:01 7
Details 7 58 Irina Timofeeva RUSRUS 1:11:17
5km
16:26 10
10km
32:59 5
15km
50:01 6
Details 8 11 Bezunesh Bekele ETHETH 1:11:23
5km
16:24 4
10km
32:31 4
15km
49:50 5
Details 9 55 Alina Ivanova RUSRUS 1:12:17
5km
17:04 19
10km
34:04 13
15km
51:13 11
Details 10 50 Mihaela Maria Prundus ROUROU 1:12:36
5km
16:25 6
10km
33:37 10
15km
51:01 9
Details 11 28 Gloria Marconi ITAITA 1:12:42
5km
16:51 16
10km
34:04 14
15km
51:21 12
Details 12 7 Chunxiu Zhou CHNCHN 1:12:52
5km
16:51 14
10km
34:04 15
15km
51:21 13
Details 13 34 Kei Terada JPNJPN 1:13:07
5km
16:52 18
10km
34:04 16
15km
51:32 14
Details 14 38 Rita Jeptoo Sitienei KENKEN 1:13:08
5km
16:28 11
10km
33:50 11
15km
51:35 15
Details 15 12 Teyba Erkesso ETHETH 1:13:30
5km
16:24 1
10km
33:04 8
15km
51:04 10
Details 16 14 Zekiros Adanech ETHETH 1:13:50 PB
5km
16:34 12
10km
34:01 12
15km
52:05 16
Details 17 42 Zivilé Balciünaité LTULTU 1:13:53
5km
17:05 24
10km
34:25 18
15km
52:10 18
Details 18 52 Luminita Talpos ROUROU 1:14:25
5km
16:51 15
10km
34:27 19
15km
52:16 19
Details 19 9 Isabel Eizmendi ESPESP 1:14:37
5km
17:11 28
10km
34:52 23
15km
52:52 21
Details 20 31 Keiko Isogai JPNJPN 1:14:39
5km
17:04 23
10km
34:30 20
15km
52:25 20
Details 21 54 Yelena Burykina RUSRUS 1:14:47
5km
17:04 21
10km
34:48 22
15km
52:52 22
Details 22 57 Irina Safarova RUSRUS 1:14:52
5km
17:04 22
10km
34:25 17
15km
52:09 17
Details 23 30 Patrizia Tisi ITAITA 1:14:58
5km
17:38 33
10km
35:25 31
15km
53:23 29
Details 24 17 Fatiha Klilech-Fauvel FRAFRA 1:15:05
5km
17:04 20
10km
34:33 21
15km
52:52 23
Details 25 51 Aurica Buia ROUROU 1:15:10
5km
17:10 26
10km
34:52 24
15km
52:53 24
Details 26 15 Christelle Daunay FRAFRA 1:15:28
5km
17:22 31
10km
35:17 28
15km
53:18 26
Details 27 10 María Luisa Larraga ESPESP 1:15:41
5km
17:10 27
10km
35:09 27
15km
53:23 31
Details 28 8 Petra Kamínková CZECZE 1:15:46
5km
17:05 25
10km
34:52 25
15km
53:05 25
Details 29 18 Yamna Oubouhou FRAFRA 1:15:53
5km
17:20 29
10km
35:17 29
15km
53:21 28
Details 30 27 Ivana Iozzia ITAITA 1:15:59
5km
17:38 35
10km
35:25 30
15km
53:23 30
Details 31 32 Fumi Murata JPNJPN 1:16:32
5km
16:51 17
10km
34:53 26
15km
53:19 27
Details 32 44 Kenza Wahbi MARMAR 1:16:41
5km
17:30 32
10km
35:44 33
15km
54:15 33
Details 33 65 Emily Nay USAUSA 1:17:09
5km
17:49 38
10km
35:58 35
15km
54:33 35
Details 34 29 Vincenza Sicari ITAITA 1:17:30
5km
17:38 34
10km
35:26 32
15km
53:48 32
Details 35 64 Kimberly Fitchen-Young USAUSA 1:17:40
5km
17:39 37
10km
35:47 34
15km
54:20 34
Details 36 67 Melissa White USAUSA 1:18:42
5km
18:18 42
10km
36:57 39
15km
55:32 37
Details 37 16 Elena Fetizon FRAFRA 1:19:13
5km
17:52 39
10km
36:22 37
15km
55:27 36
Details 38 66 Heather Tanner USAUSA 1:19:48
5km
18:17 41
10km
36:58 40
15km
56:07 39
Details 39 3 Adriana Aparecida da Silva BRABRA 1:19:49
5km
18:00 40
10km
36:42 38
15km
55:51 38
Details 40 4 Maria Zambrano CANCAN 1:21:41
5km
17:38 36
10km
36:13 36
15km
56:10 40
Details 41 49 Irmalyn Falcón PURPUR 1:21:58
5km
19:07 50
10km
38:18 45
15km
57:49 41
Details 42 60 Sujeewa Jayasena SRISRI 1:22:07
5km
18:49 47
10km
38:42 47
15km
58:35 45
Details 43 2 Nastassia Padalinskaya BLRBLR 1:22:44
5km
18:34 43
10km
37:57 41
15km
58:09 43
Details 44 35 Marina Gurbina KAZKAZ 1:22:52
5km
19:11 51
10km
38:42 46
15km
58:35 44
Details 45 19 Geeta - INDIND 1:22:59 PB
5km
18:49 46
10km
38:09 43
15km
58:02 42
Details 46 24 Sarita Marbade INDIND 1:23:23 PB
5km
19:20 52
10km
38:58 49
15km
58:52 47
Details 47 21 Purshot Laima Devi INDIND 1:24:38
5km
18:48 45
10km
38:07 42
15km
58:55 48
Details 48 22 Pushpa Devi INDIND 1:24:44
5km
18:48 44
10km
38:10 44
15km
58:38 46
Details 49 61 Saiphon Piawong THATHA 1:25:20 NR
5km
20:15 55
10km
40:29 52
15km
1:00:50 50
Details 50 5 Ida Brunelle Kiyindou CGOCGO 1:25:42
5km
18:51 48
10km
38:57 48
15km
59:50 49
Details 51 41 Matrinta Mota LESLES 1:28:44
5km
19:06 49
10km
39:35 50
15km
1:01:24 52
Details 52 23 Sarabjeet Kaur INDIND 1:28:48
5km
19:27 53
10km
40:04 51
15km
1:01:24 51
Details 53 59 Vivian Tang SINSIN 1:29:22
5km
20:27 56
10km
41:31 54
15km
1:03:06 54
Details 54 36 Rashida Sarbasova KAZKAZ 1:30:20
5km
19:35 54
10km
40:44 53
15km
1:02:55 53
Details 55 40 Olesia Orlova KGZKGZ 1:36:56
5km
20:35 57
10km
42:42 55
15km
1:06:06 55
Details 56 46 Nirmala Bharati NEPNEP 1:44:30
5km
21:44 58
10km
45:26 56
15km
1:11:19 56
Details 57 45 Zulaikha Ali MDVMDV 1:44:39
5km
22:46 60
10km
47:22 57
15km
1:13:29 58
Details 58 62 Marina Tutynina TKMTKM 1:44:52
5km
22:46 59
10km
47:22 58
15km
1:13:29 57
Details 1 Tenzin Yangden BHUBHU DNF
5km
22:50 61
Details 43 Hafida Izem MARMAR DNF
5km
17:22 30
Details 39 Emily Chepar Kimuria KENKEN DNF
5km
16:35 13