Close

IAAF WORLD ATHLETICS SERIES

IAAF WORLD RELAYS

ONE-DAY MEETING CIRCUITS

IAAF LABELS

IAAF CHALLENGES

IAAF PERMIT

OLYMPIC GAMES

GEOGRAPHIC

DATE FROM

TO
OR
0 RESULTS
Find Results

29 AUG 2004 18:00

POS ATHLETE COUNTRY MARK
Details 1 Stefano Baldini ITAITA 2:10:55
10km
31:56 13
20km
1:03:55 2
30km
1:35:50 6
40km
2:04:49 1
Details 2 Mebrahtom Keflezighi USAUSA 2:11:29 SB
20km
1:03:56 12
30km
1:35:50 5
40km
2:04:59 2
Details 3 Vanderlei de Lima BRABRA 2:12:11
10km
31:54 1
20km
1:03:54 1
30km
1:35:03 1
40km
2:05:17 3
Details 4 Jon Brown GBRGBR 2:12:26 SB
30km
1:35:49 2
40km
2:05:56 4
Details 5 Shigeru Aburaya JPNJPN 2:13:11
20km
1:03:56 5
30km
1:35:50 9
40km
2:06:17 5
Details 6 Toshinari Suwa JPNJPN 2:13:24
30km
1:35:57 10
40km
2:06:50 8
Details 7 Erick Wainaina KENKEN 2:13:30
20km
1:03:57 15
30km
1:35:50 7
40km
2:06:24 6
Details 8 Alberto Chaíça PORPOR 2:14:17
30km
1:36:09 11
40km
2:07:27 10
Details 9 Alberico Di Cecco ITAITA 2:14:34
40km
2:08:04 11
Details 10 Paul Tergat KENKEN 2:14:45
20km
1:03:56 7
30km
1:35:50 8
40km
2:06:39 7
Details 11 Jaouad Gharib MARMAR 2:15:12
10km
31:55 4
20km
1:03:56 9
30km
1:35:50 4
40km
2:07:15 9
Details 12 Alan Culpepper USAUSA 2:15:26
40km
2:08:39 15
Details 13 Leonid Shvetsov RUSRUS 2:15:28
40km
2:08:34 14
Details 14 Bong-ju Lee KORKOR 2:15:33
10km
31:56 14
20km
1:03:56 13
30km
1:36:28 15
40km
2:08:34 13
Details 15 Ambesse Tolosa ETHETH 2:15:39
10km
31:55 9
20km
1:03:56 3
30km
1:35:49 3
40km
2:08:13 12
Details 16 Gert Thys RSARSA 2:16:08
30km
1:36:15 12
Details 17 Youngjun Ji KORKOR 2:16:14
Details 18 Antoni Peña ESPESP 2:16:38
Details 19 Grigoriy Andreev RUSRUS 2:16:55
Details 20 Seteng Ayele ISRISR 2:17:25
Details 21 Jonathan Wyatt NZLNZL 2:17:45
Details 22 Janne Holmén FINFIN 2:17:50
Details 23 Dan Robinson GBRGBR 2:17:53
Details 24 Nikólaos Poliás GREGRE 2:17:56
Details 25 Ndabili Bashingili BOTBOT 2:18:09
Details 26 Pavel Loskutov ESTEST 2:18:09
Details 27 José Ríos ESPESP 2:18:40
10km
31:54 2
20km
1:03:56 14
30km
1:36:23 14
Details 28 Lee Troop AUSAUS 2:18:46
Details 29 Michael Buchleitner AUTAUT 2:19:19
Details 30 Anuradha Cooray SRISRI 2:19:24
Details 31 Zhuhong Li CHNCHN 2:19:26
Details 32 Joachim Nshimirimana BDIBDI 2:19:31
Details 33 Dale Warrender NZLNZL 2:19:42
Details 34 Waldemar Glinka POLPOL 2:19:43
Details 35 Myong-Chol Jong PRKPRK 2:19:47
Details 36 El Hassan Lahssini FRAFRA 2:19:50
20km
1:03:56 11
Details 37 Michal Bartoszak POLPOL 2:20:20
Details 38 Ahmed Jumah Jaber QATQAT 2:20:27
Details 39 Ali Mabrouk El Zaidi LBALBA 2:20:31
Details 40 Samson Ramadhani TANTAN 2:20:38
30km
1:36:20 13
Details 41 Myongseung Lee KORKOR 2:21:01
Details 42 Tomoaki Kunichika JPNJPN 2:21:13
Details 43 José Alirio Carrasco COLCOL 2:21:14
Details 44 Ernest Ndjissipou CAFCAF 2:21:23
Details 45 Nicholas Harrison AUSAUS 2:21:42
Details 46 Teferi Wodajo ETHETH 2:21:53
10km
31:55 5
20km
1:03:56 8
Details 47 Aguelmis Rojas CUBCUB 2:21:59
Details 48 Abel Chimukoko ZIMZIM 2:22:09
Details 49 Saïd Belhout ALGALG 2:22:32
Details 50 Matthew O'Dowd GBRGBR 2:22:37
Details 51 Juan Carlos Cardona COLCOL 2:22:49
Details 52 Daniele Caimmi ITAITA 2:23:07
Details 53 João N'Tyamba ANGANG 2:23:26
Details 54 Roman Kejžar SLOSLO 2:23:34
Details 55 Procopio Franco MEXMEX 2:23:34
Details 56 Wen-Chien Wu TPETPE 2:23:54
Details 57 Antoni Bernadó ANDAND 2:23:55
Details 58 Julio Rey ESPESP 2:24:54
10km
31:55 8
Details 59 Asaf Bimro ISRISR 2:25:20
Details 60 Sisay Bezabeh AUSAUS 2:25:26
Details 61 Silvio Guerra ECUECU 2:25:29
Details 62 Mathias Ntawulikura RWARWA 2:26:05
Details 63 Róbert Štefko CZECZE 2:27:12
Details 64 José Amado García GUAGUA 2:27:13
Details 65 Daniel Browne USAUSA 2:27:17
Details 66 Gang Han CHNCHN 2:27:31
10km
31:54 2
20km
1:03:56 10
Details 67 Eduardo Buenavista PHIPHI 2:28:18
Details 68 Driss El Himer FRAFRA 2:29:07
Details 69 Andrés Espinosa MEXMEX 2:29:43
Details 70 Mpesela Ntlot'soeu LESLES 2:30:19
Details 71 Franklin Tenorio ECUECU 2:31:12
Details 72 José Ernani Palalia MEXMEX 2:31:41
Details 73 Dmitriy Burmakin RUSRUS 2:31:51
Details 74 Mindaugas Pukštas LTULTU 2:33:02
Details 75 Ser-Od Bat-Ochir MGLMGL 2:33:24
10km
31:56 15
Details 76 Ronghua Zhu CHNCHN 2:34:02
Details 77 Alfredo Arévalo GUAGUA 2:34:02
Details 78 Antonio Carlos Zeferino CPVCPV 2:36:22
Details 79 Valery Pisarev KGZKGZ 2:40:10
Details 80 Zephirinus Joseph LCALCA 2:44:19
Details 81 Marcel Matanin SVKSVK 2:50:26
Details Amnaay Zebedayo Bayo TANTAN DNF
Details John Nada Saya TANTAN DNF
Details Gil da Cruz Trindade TLSTLS DNF
Details Viktor Röthlin SUISUI DNF
10km
31:56 11
Details Dmytro Baranovskyy UKRUKR DNF
Details Luis Fonseca VENVEN DNF
Details Khalid El Boumlili MARMAR DNF
10km
31:56 10
Details Rachid Ghanmouni MARMAR DNF
Details Hendrick Ramaala RSARSA DNF
10km
31:55 7
20km
1:03:56 3
Details Ian Syster RSARSA DNF
10km
31:56 12
20km
1:03:56 6
Details Hailu Negussie ETHETH DNF
Details Zsolt Bacskai HUNHUN DNF
Details Jussi Utriainen FINFIN DNF
Details Azat Rakipov BLRBLR DNF
Details André Luiz Ramos BRABRA DNF
Details Romulo da Silva BRABRA DNF
Details Al Mustafa Riyadh BRNBRN DNF
Details Jean-Paul Gahimbaré BDIBDI DNF
Details Mustapha Bennacer ALGALG DNF
10km
31:55 6
Details Rachid Ziar ALGALG DNF
Details Luc Krotwaar NEDNED DNS