Cross Country 4000m women

3rd Youth Olympic Games

ARGENTINA Buenos Aires, ARGENTINA 11 OCT 2018 - 16 OCT 2018

15 OCT 2018 10:30 Please click on a row below to view more information

POS BIB ATHLETE COUNTRY MARK
1 767 Sarah Chelangat UGA UGA 12:32
2 530 Edinah Jebitok KEN KEN 12:37
3 529 Fancy Cherono KEN KEN 12:51
4 531 Mercy Chepkorir Kirarei KEN KEN 12:56
5 349 Lemlem Hailu ETH ETH 13:11
6 346 Abersh Minsewo ETH ETH 13:12
7 766 Esther Yeko Chekwemoi UGA UGA 13:13
8 510 Yuki Kanemitsu JPN JPN 13:13
9 119 Jaylah Hancock-Cameron AUS AUS 13:16
10 315 Kisanet Marikos ERI ERI 13:17
11 347 Mekides Abebe ETH ETH 13:21
12 376 Alessia Zarbo FRA FRA 13:21
13 659 Carmie Prinsloo RSA RSA 13:33
14 565 Meryeme Azrour MAR MAR 13:33
15 223 Cameron Ormond CAN CAN 13:35
16 356 Nathalie Blomqvist FIN FIN 13:38
17 694 Parami Wasanthi Maristela SRI SRI 13:47
18 219 Kendra Lewis CAN CAN 13:51
19 752 Inci Kalkan TUR TUR 13:51
20 612 Hannah O'Connor NZL NZL 13:51
21 146 Odile Nintije BDI BDI 13:55
22 398 Antje Pfüller GER GER 13:56
23 514 Miyaka Sugata JPN JPN 13:59
24 801 Thu Hang Doan VIE VIE 14:02
25 657 Nicole Louw RSA RSA 14:02
26 120 Jamie Hiscock AUS AUS 14:04
27 360 Pinja Kotinurmi FIN FIN 14:04
28 400 Paula Schneiders GER GER 14:06
29 809 Privillege Chikara ZIM ZIM 14:15
30 371 Lena LeBrun FRA FRA 14:23
31 325 María González ESP ESP 14:24
32 461 . Seema IND IND 14:25
33 775 Kateryna Onisimova UKR UKR 14:25
34 653 Daniela Vasile ROU ROU 14:28
35 425 Vasileia Spyrou GRE GRE 14:31
36 168 Anastasiya Paluyan BLR BLR 14:35
37 563 Lena Kieffer LUX LUX 14:36
38 234 Laura Elena Acuña Vidal CHI CHI 14:37
39 625 Klaudia Kazimierska POL POL 14:45
40 449 Zita Urbán HUN HUN 14:46
41 180 Leticia Almeida Belo BRA BRA 14:48
42 251 Bernadette Bingonda COD COD 14:53
43 576 Arian Iveth Chia Hernández MEX MEX 14:56
44 395 Linn Kleine GER GER 14:57
45 571 Moneyi Chingaipe MAW MAW 15:03
46 748 Berfin Barişer TUR TUR 15:05
47 796 Maria Ascanio VEN VEN 15:10
48 640 Bárbara Neiva POR POR 15:28
49 557 Malineo Adelina Mofolo LES LES 15:44
50 216 Mérédith Boyer CAN CAN 15:49
51 719 Khanyisile Hlatshwako SWZ SWZ 16:00
52 208 Nurul Amirah Karim BRU BRU 21:00
726 Gozel Chopanova TKM TKM DNS
721 Louris Danoun SYR SYR DNS
728 Angela Freitas TLS TLS DNS
526 Galina Panasenko KAZ KAZ DNS
609 Abdoulaye Ramatou NIG NIG DNS