MEN
60
Maurice Greene
Bruny Surin CAN
Tim Montgomery
Jon Drummond
Michael Green JAM
Randall Evans
500
Derrick Adkins
Bryan Bronson
Tyree Washington
Darnell Hall
800
Mark Everett
William Tanui KEN
Brandon Rock
Bryan Woodward
Shaun Benefield
Alex Morgan JAM
Niall Dunne Manhattan/IRL
College Mile
Rob Mitchell Amherst
Jonathon Riley Stanford
Gabe Jennings Stanford
Sammy Nyamongo Life/KEN
Jesus Ortega Virginia Commonwealth/ESP
Francis Rono VC/KEN
Ben Wright Albany
David Frazer Iona
Rich Vincent Manhattan
Wanamaker Mile
Marcus O'Sullivan (going for his 100th
sub-4)
Laban Rotich KEN
Steve Holman
Paul McMullen
Jason Pyrah
Robert Kibet KEN(Rabbit)
Shane Healy IRL
Seneca Lassiter
Karl Paranya
Michael Stember
3000
Mark Carroll IRL
Reuben Reina
Jason Bunston CAN
Richie Boulet
Dan Browne
Tom Nohilly
Ian Gillespie GBR
Ryan Wilson
Silah Misoi Life/KEN
Ibrahim Aden SOM
Said El Wardi Mohamad MAR
Mohammad Issanger(sp?) MAR
60h
Allen Johnson
Mark Crear
Jack Pierce
Courtney Hawkins
Terry Reese
Tony Dees
HJ
Charles Austin
Steinar Hoen NOR
Brian Brown
Hollis Conway
Tony Barton
Ed Broxterman
Troy Kemp BAH
Randy Jenkins
Charles LeFrancois CAN
Staffan Strand Minnesota/SWE
Mike Pascuzzo
Glen Conley
Isaac (Sam?) Hill
PV
Dean Starkey
Pat Manson
Scott Huffman
Jeff Hartwig
Scott Hennig
Bill Deering
Mike Drummey
Ricky Wright
SP (Manhattan College-noon)
Kevin Toth
Andy Bloom
WT (Manhattan College-2PM)
Lance Deal
Mark McGehearty
|
WOMEN
60
Gwen Torrence
Sevatheda Fynes BAH (gave up last year of eligibilty)
Carlette Guidry
Chryste Gaines
Chandra Sturrup BAH
Beverley Grant JAM
400
Jearl Miles-Clark
Deon Hemmings JAM
LaTarsha Stroman
Lorraine Graham JAM
800
Maria Mutola MOZ
Joetta Clark (20th Millrose appearance!)
Kathi Rounds
Michelle DiMuro-Ave
Dawn Williams-Sewer DOM
Mile
Suzy Hamilton
Kathy Franey
Juli Henner
Becki Wells
Lori Durward CAN
Kim McGreevey
Cathy Palacios
(one possible addition)
60h
Michelle Freeman JAM
Melissa Morrison
Cheryl Dickey
Dionne Rose JAM
Anjanette Kirkland
Kim Carson
HJ
Hanne Haugland NOR
Angela Bradburn-Spangler
Tisha Waller
Gwen Wentland
Dora Gyorffy Harvard/HUN
Natasha Gibson
Ann Jennings
PV
Stacy Dragila
Janine Whitlock GBR
Melissa Mueller
Kellie Suttle
Kim Becker
Tiffany Smith
Melissa Feinstein
Samantha Shepard
SP (Manhattan College-1pm)
Dawn Ellerbe
Heather Colyer
WT (Manhattan College-3pm)
Dawn Ellerbe
|