Close

IAAF WORLD ATHLETICS SERIES

ONE-DAY MEETING CIRCUITS

IAAF LABELS

IAAF CHALLENGES

IAAF PERMIT

OLYMPIC GAMES

GEOGRAPHIC

DATE FROM

TO
OR
0 RESULTS
Find Results

27 AUG 2004 07:00

POS ATHLETE COUNTRY MARK
Details 1 Robert Korzeniowski POLPOL 3:38:46
10km
44:48 2
20km
1:27:54 2
30km
2:10:57 1
40km
2:53:42 1
Details 2 Denis Nizhegorodov RUSRUS 3:42:50
10km
44:48 1
20km
1:27:54 1
30km
2:10:57 2
40km
2:54:33 2
Details 3 Aleksey Voyevodin RUSRUS 3:43:34
10km
44:57 7
20km
1:29:25 7
30km
2:13:45 6
40km
2:58:31 4
Details 4 Chaohong Yu CHNCHN 3:43:45
10km
44:49 5
20km
1:27:54 3
30km
2:10:58 4
40km
2:56:26 3
Details 5 Jesús Ángel García ESPESP 3:44:42 SB
10km
44:58 8
20km
1:29:25 8
30km
2:13:51 8
40km
2:59:43 5
Details 6 Roman Magdziarczyk POLPOL 3:48:11
10km
45:21 12
20km
1:30:19 9
30km
2:15:02 9
40km
3:00:13 6
Details 7 Grzegorz Sudol POLPOL 3:49:09 PB
20km
1:30:26 10
30km
2:15:28 10
40km
3:01:19 9
Details 8 Santiago Pérez ESPESP 3:49:48 SB
30km
2:16:57 15
40km
3:02:35 10
Details 9 Yury Andronov RUSRUS 3:50:28
40km
3:04:03 12
Details 10 Latangadasu A CHNCHN 3:51:55
40km
3:05:05 14
Details 11 Aigars Fadejevs LATLAT 3:52:52
10km
44:49 3
20km
1:29:03 6
30km
2:13:48 7
40km
3:00:52 8
Details 12 Jefferson Pérez ECUECU 3:53:04 NR
30km
2:15:44 11
40km
3:00:18 7
Details 13 Trond Nymark NORNOR 3:53:20 SB
10km
45:21 9
20km
1:30:27 11
30km
2:15:45 12
40km
3:02:56 11
Details 14 Peter Korcok SVKSVK 3:54:22
Details 15 Miguel Ángel Rodríguez MEXMEX 3:55:43
10km
45:21 10
20km
1:30:33 13
30km
2:16:18 14
40km
3:04:55 13
Details 16 Yuki Yamazaki JPNJPN 3:57:00
Details 17 Germán Sánchez MEXMEX 3:58:33
10km
45:21 11
20km
1:30:36 14
40km
3:06:51 15
Details 18 Miloš Bátovský SVKSVK 3:59:11
Details 19 Andrei Stsepanchuk BLRBLR 3:59:32
Details 20 Sergey Korepanov KAZKAZ 3:59:33
Details 21 Eddy Riva FRAFRA 4:00:25
Details 22 David Boulanger FRAFRA 4:01:32
Details 23 Aleksandar Rakovic SCGSCG 4:02:06
Details 24 Zoltán Czukor HUNHUN 4:03:51
Details 25 Modris Liepinš LATLAT 4:04:26
Details 26 Sérgio Galdino BRABRA 4:05:02
Details 27 Dong-young Kim KORKOR 4:05:16
Details 28 Jani Lehtinen FINFIN 4:05:35
Details 29 Craig Barrett NZLNZL 4:06:48
Details 30 Daugvinas Zujus LTULTU 4:09:41
Details 31 Tim Berrett CANCAN 4:10:31
Details 32 Curt Clausen USAUSA 4:11:31
Details 33 José Antonio González ESPESP 4:11:51
Details 34 Jorge Costa PORPOR 4:12:24
Details 35 Phillip Dunn USAUSA 4:12:49
Details 36 Kazimír Verkin SVKSVK 4:13:11
Details 37 Rustam Kuvatov KAZKAZ 4:13:40
Details 38 Miloš Holuša CZECZE 4:15:01
Details 39 Yeóryios Aryirópoulos GREGRE 4:17:25
Details 40 Mario José dos Santos Jr BRABRA 4:20:11
Details 41 János Tóth HUNHUN 4:29:33
Details Giovanni De Benedictis ITAITA DQ
Details Takayuki Tanii JPNJPN DQ
Details Julio René Martínez GUAGUA DQ
Details Andreas Erm GERGER DQ
10km
44:49 6
20km
1:28:00 5
30km
2:11:13 5
Details Nathan Deakes AUSAUS DQ
10km
44:49 4
20km
1:27:55 4
30km
2:10:57 3
Details André Höhne GERGER DNF
10km
45:22 14
20km
1:30:28 12
30km
2:15:47 13
Details Denis Langlois FRAFRA DNF
Details Spirídon Kastánis GREGRE DNF
Details Theódoros Stamatópoulos GREGRE DNF
Details Luis Fernando García GUAGUA DNF
Details Yucheng Han CHNCHN DNF
10km
45:21 13
20km
1:30:42 15
Details Pedro Martins PORPOR DNF
Details Mario Iván Flores MEXMEX DNF
10km
45:22 15